Spojením lidské tvořivosti a výpočetních metod vznikají zajímavá konstrukční řešení, vyrobená z minimálního množství materiálu, přitom splňující všechny požadované funkce s ohledem na pružnost, pevnost a jiná namáhání. Pojďme se společně podívat na praktické ukázky.
Výpočetní síla dnešních počítačů dokáže optimalizovat konstrukci výrobků – od průmyslových až po ty ryze spotřební. Mnohé z nich navíc ožijí jen díky aditivním technologiím (3D tisku) a obráběním ve více osách. Podívejte se na zajímavé video publikované na stránce společnosti Aminimal Studio. Ukazuje výhody generativního navrhování při výrobě olympijského zvratného luku.
Pokud vás zaujalo krátké video a chce se dozvědět víc o generativním navrhování, pokračujte na stránku How Generative Design Marries Nature Within Technology to Bring Objects to Life (anglicky). Další příklad – generativní navrhování pro 3D tisk (česky) – odkazuje mj. i na informace o nové produktové řadě Autodesk Within. Ta pomáhá s generativním navrhováním součástí určených k výrobě aditivními technologiemi.
5 Comments
Pingback: Nizozemští studenti navrhli a vyrobili kolo hodné pavoučího muže » 3D tisk