Využití 3D tisku pro aditivní výrobu nebo rapid prototyping doplňují aplikace, jež lze označit za kuriózní, rekordní, nebo zkrátka netradiční.

Předchozí kapitoly:

Podívejte se na projekty, které v poslední době vyvolaly zvláštní rozruch.

Americký konstruktér Michael Guslick v létě vyvolal pozdvižení, když s pomocí domácí 3D tiskárny zkonstruoval funkční automatickou zbraň. Prozatím jen z plastu.
Foto: Michael Guslick
Aditivní výroba je velmi často využívána v medicíně. Čelistní implantát vytištěný z titanového prášku pro 83letou pacientku z Belgie se pro své prvenství dostal až do Guinessovy knihy rekordů.
Foto: Biomed
Velké zaujetí návštěvníků veletrhu 3D Printshow v Londýně nedávno vyvolal brazilský designér, který na 3D tiskárně vytváří modely lidských plodů podle dat získaných gynekology přes CT a ultrazvuk.
Foto: Jorge Lopes Dos Santos
NASA v rámci programu Made in Space testuje využití 3D tisku v prostředí s nulovou gravitací, chtěla by jej totiž začít využívat na Mezinárodní vesmírné stanici ISS.
Foto: Made in Space
Vídeňská technická univerzita letos se letos na jaře pochlubila vůbec nejpřesnější 3D tiskárnou, která dokáže vytvářet detailní modely s rozlišením v řádu nanometrů. Vyobrazená formule není v celku větší, než zrnko písku.
Foto: TU Wien

Write A Comment