Program Autodesk Design Review trpí drobným neduhem, a to, že za určité konstelace prostě na některých počítačích nejde nainstalovat. Co s tím?
Autodesk Design Review je bezplatná aplikace k prohlížení „odlehčeného“ CAD formátu DWF. A podobně jako řada dalších softwarů se dnes již nedopátráte k jeho plnohodnotnému instalátoru. Instalace totiž probíhá prostřednictvím webového klienta, což je malý soubor, který si stáhnete z webu firmy Autodesk a teprve tento program během instalačního procesu stáhne potřebná data k nasazení Autodesk Design Review na váš počítač.
Mnozí uživatelé přitom narazí na zdánlivě neřešitelný problém, kdy po odsouhlasení licenčních podmínek se instalátor předčasně ukončí, jakmile nahlásí tuto chybu:
Installation failed.
Please check your internet connection and try again.
The following failed to install:
Autodesk Design Review 2013 (0x2: failed downloading component)
Z dalšího popisu je zjevné, že instalátoru pro hladký průběh celé operace schází software Visual Studio 2010 SP1 C++, který sice lze obratem získat na webu firmy Microsoft a nainstalovat, ale v tomto případě vám to stejně nepomůže.
Řešení je však poměrně prosté, ačkoliv se k němu dochází oklikou a padající instalátor vás k němu nepřivede, ba ani nenapoví.
Veškeré problémy totiž spočívají v tom, že na vašem počítači není nainstalován podpůrný software Akamai Netsession. Ten do svého systému zavedete nejsnáze tak, že získáte přímo jeho verzi související s produkty Autodesku, je totiž obsažen v rámci instalace jiného bezplatného programu DWG TrueView.
Pokud tedy máte výše popsaný problém s nainstalováním Autodesk Design Review, postupujte následovně:
- Nejprve si stáhněte Autodesk DWG TrueView a spusťte jeho instalátor.
- Jakmile se nainstaluje Akamai Netsession, můžete instalaci DWG TrueView přerušit (nicméně tento program se vám jistě bude hodit, takže ho klidně doinstalujte).
- Teprve nyní spusťte samostatný instalátor Autodesk Design Review, který se již bez problémů nainstaluje.
Upozornění: Důrazně doporučuji stahovat veškeré zmíněné aplikace z oficiálního zdroje (viz odkazy v článku), nikoliv ze serverů třetích stran, jako je např. Download.com. Ve druhém případě se totiž sice nakonec také dočkáte originálního softwaru, instalační proces je však zaplevelen softwarovou havětí, kterou si při troše nepozornosti zavedete do počítače, aniž byste o ni stáli.
1 Comment
díky, pomohlo